04/01/14 - 08:47h

WTA Okland: Titula za Anu Ivanović!

Srpska teniserka Ana Ivanović na sjajan način je započela 2014. godinu. Srpkinja je u finalu WTA turnira u Oklandu savladala Amerikanku Venus Vilijmas rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 5:7, 6:4 nakon dva časa i 21 minuta igre i tako osvojila titulu na svom prvom turniru u novoj godini.

A. Ivanović656
V. Vilijmas274
Ana Ivanovic

Ana je sjajno započela meč i već u trećem gemu oduzela servis starijoj od sestara Vilijams. Nakon toga Srpkinja je nastavila u istom ritmu i već nakon petog gema viđen je još jedan brejk i velikih 5:1 za Anu Ivanović. U nastavku seta Ivanovićeva je samo potvrdila stečenu prednost i osvojila prvi deo rezultatom 6:2.

Drugi set takođe je bolje počeo za teniserku iz Srbije i niko nije verovao da će meč otići u treći set. Ana je u petom gemu napravila brejk, a potom stigla do 4:2, pa i 5:3. Međutim, u desetom gemu Venus Vilijmas je vratila brejk, stigla do izjednačenja, a u dvanaestom gemu nije dozvolila da Ana odvede meč u taj-brejk, već je novim oduzetim servisom osvojila drugi set rezultatom 7:5 i tako došla do izjednačenja – 1:1.

Početak trećeg seta opet je protekao u znaku Ane Ivanović, mada se malo ko tome nadao, zbog furioznog završetka drugog dela od strane Venis Vilijams. Srpkinja je već u prvom gemu napravila brejk, zatim stigla do 2:0 i stečenu prednost čuvala sve do desetog gema, kada je došla do prve prilike da završi meč. Ovu šansu Ana je iskoristila i osvojila treći set rezultatom 6:4 za konačnih 2:1 u finalu.

Turnir u Oklandu se igrao za nagradni fond 250.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti