02/01/14 - 10:04h

WTA Okland: Ana preko Nare u polufinale

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Oklandu, pobedom nad Japankom Kirumi Narom. Ana je do trijumfa došla rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:3, posle jednog sata i 17 minuta igre.

A. Ivanović66
K. Nara23
Ana Ivanovic

Ana je loše počela meč, te je Kirumi Nara već u trećem gemu napravila brejk, stigla do 2:1, ali je to bilo sve od nje u prvom setu. U nastavku prvog dela igre Ana Ivanović je došla do izjednačenja 2:2, a zatim još dva puta pduzela sve Japanki. Srpkinja je prvo u šestom gemu stigla do 4:2, a zatim je u u osmom osvojila prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk. Ana Ivanović je uspela da u drugom gemu oduzme servis Nari, a zatim i povede sa velikih 3:0. U nastavku meča nije bilo brejkova, te je Srpkinja drugi set i plasman u polufinale obezbedila osvajanjem ovog dela igre rezultatom 6:3.

U borbi za plasman u finale Ivanovićeva će se sastati sa Belgijankom Kirsten Flipkens, koja je pobedila Sači Išizu iz Japana sa 6:4, 7:5.
U drugom polufinalu sastaće se Amerikanke Venus Vilijams i Džejmi Hempton. Venus je slavila protiv Harbin Muguruse iz Španije sa 6:3, 6:3, dok je Hemptonova bila bolja od sunarodnice Lorin Dejvis sa 6:2, 4:6, 6:4.

Turnir u Oklandu se igra za nagradni fond 250.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti