01/01/14 - 13:17h

WTA Okland: Ana Ivanović u četvrtfinalu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale turnira u Oklendu, pobedom nad Šveđankom Johanom Larson. Ivanovićeva je do trijumfa nad Larsonovom došla rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:1 posle samo 44 minuta igre.

A. Ivanović66
J. Larson11
Ana Ivanovic

Ana je sjajno počela meč i već nakon drugog gema stekla brejk prednosti, a onda je to udvostručila i došla do velikih 4:0. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Ana Ivanović je prvi deo igre osvojila rezultatom 6:1.

U drugom setu takođe kao da je samo Ana Ivanović bila na terenu. Nakon početnih 1:1 u nastavku seta Srpkinja je dominirala, oduzela servis protivnici u trećem, petom i sedmom gemu i osvojila drugi set identičnim rezultatom kao i prvi – 6:1. Tokom meča viđeno je ukupno 78 poena, a Ivanovićeva je švedskoj teniserki prepustila samo 27.

U borbi za plasman u polufinale, Ivanovićeva će se sastati sa Japankom Kurumi Narom, koja je pobedila sunarodnicu Ajumi Moritu sa 2:0, po setovima 6:0, 6:1.

Turnir u Oklandu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti