19/10/12 - 19:04h

WTA Moskva: Ana Ivanović bolja od Vesne Dolonc u četvrtfinalu

Ana Ivanović je u srpskom derbiju bila bolja od Vesne Dolonc u četvrtfinalu turnira u Moskvi. Posle 65 minuta igre Ana je sebi obezbedila plasman u polufinale i meč protiv Samante Stosur.

A. Ivanović66
V. Dolonc41

Srbija je danas mogla biti ponosna na svoje teniserke. U četvrtfinalu turnira u Moskvi igrale su Ana Ivanović i Vesna Dolonc, a Ana je svojim iskustvom ovaj meč rešila u svoju korist.

Ana Ivanović

Velika borba viđena je u prvom setu. Na startu istog viđen je po brejk na obe strane. Vesna je prva oduzela servis Ani, ali se Ivanovićeva brzo oporavila i stigla uz dva brejka do vođstva do 4:1. Vesna Dolonc se nije predavala. Osvojila je naredna tri gema i potpuno se vratila u meč- 4:4. Odlučujući trenutak u ovom setu, a kasnije se odrazio i na meč, dogodio se u desetom gemu kada je Ana posle vođstva od 5:4, napravila novi brejk koji joj je doneo prvi set- 6:4.

Drugi set nije bio ni nalik prvom. Viđena su samo dva brejka, a oba je načinila Ana Ivanović. Vesna Dolonc je bila pod utiskom izgubljenog prvog seta, a to je Ivanovićeva u potpunosti iskoristila- 6:1.

Vesna Dolonc

U polufinalu, Ana će za protivnicu imati 9 teniserku sveta, Samantu Stosur. Australijanka je u četvrtfinalu bila bolja od češke teniserke Klare Zakopalove rezultatom 6:1, 6:3.