20/10/12 - 15:32h

WTA Moskva: Ana bez finala

Srpska teniserka Ana Ivanović pretrpela poraz u polufinalu Kupa Kremlja od Samante Stosur. Ona je u polufinalu turnira u Moskvi poražena sa 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 2:6.

A. Ivanović632
S. Stosur266
Ana Ivanovic, Otvoreno prvenstvo Francuske

Ana Ivanović

Srpska teniserka uprkos vođstvu koje je imala na početku meča, učešće na Kupu Kremlja završila je u polufinalu, što joj je najbolji rezultat ove sezone.

Na početku meča Ana je prva došla do brejka (2:1), ali je snažna Australijanka odmah uzvratila istom merom. To nije obeshrabrilo srpsku teniserku, koja je u nastavku opet oduzela servis protivnici, što je bio početak sjajne serije. Ana je nakon toga dobila još tri gema u nizu i posle 33 minuta povela sa 1:0 u setovima. Prvi set završen je rezultatom 6:2 u korist naše teniserke.

I u drugom setu Ivanovićeva je igrala dobro, ali je propustila dve brejk prilike na početku drugog seta. Ispostavilo se da ju je to skupo koštalo. Uporna Stosur vrebala je svoju priliku posle toga i u osmom gemu stigla je vođstva (5:3), a nakon toga dobila je i gem na svoj servis i izjednačila rezultat u setovima na 1:1. Samanta je drugi set dobila rezultatom 6:3.

Na krilima te dobre igre Australijanka je nastavila i u odlučujućem trećem setu. Povela je sa 3:2, a zatim je po gotovo identičnom scenariju kojim je Ana dobila prvi set, napravila seriju od ukupno četiri gema i izvojevala pobedu posle nepunih dva sata igre. Odlučujući set Australijanka je dobila rezultatom 6:2.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti