07/08/14 - 08:00h

WTA Montreal: Jeleni pripao maraton i plasman u osminu finala!

Jelena Janković plasirala se u osminu finala Montreala, pobedivši posle preokreta Sloan Stivens sa 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4) posle tri sata i 18 minuta igre.

J. Janković667
S. Stivens746

Jelena Jankovic

Jankovićeva je kao sedmi nosilac bila slobodna u prvom kolu, dok je Amerikanka preko specijalne pozivnice i Aleksandre Voznijak došla do ove runde takmičenja.

Jelena je bila sigurna na startu susreta, nije dozvoljavala brejk lopte sve do petog gema, ali ni tada Stivens nije uspela da prelomi u svoju korist. Srpska teniserka je takođe imala svoje šanse, čak četiri, ali ni ona nije znala da iskoristi ukazane prilike u setu, dok je imala i set loptu u desetom gemu koju nije iskoristila.

Usledio je na kraju taj-brejk u kome je Amerikanka bila bolja, konstantnija, pa je prvi set uspela da prelomi u svoju korist iskoristivši treću set loptu.

Jelena je dobro reagovala na gubitak seta, sigurno je zaigrala na startu drugog i u šestom gemu konačno uspela da napravi brejk. Spasla je tri šanse za ribrejk u sledećem gemu i to joj je bilo dovoljno da izjednači rezultat u setovima.

Treći set bio je i najuzbudljiviji, a Jelena je u dva navrata imala prednost na svojoj strani. Amerikanka se ekspresno vraćala i izborila novi taj brejk u kome je ipak presudilo iskustvo Jankovićeve. Jelena je odlično servirala, dočekala priliku i napravila jedini mini brejk, koji joj je doneo konačnu pobedu.

Jelena Janković će u osmini finala na megdan Amerikanki Koko Vandevege, koja je bila bolja od druge srpske predstavnice Ane Ivanović.

Teme:   Drugo Kolo, Jelena Janković, Masters, Masters u Montrealu, Rang Lista, Sloan Stivens, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista