03/04/13 - 10:30h

WTA Monterej: Sjajna Jovana u drugom kolu

Mlada srpska teniserka Jovana Jakšić, trenutno 356. na VTA listi, je plasmanom u glavni žreb turnira u Montereju napravila najveći uspeh u karijeri, a potom je odmah otišla i korak dalje. Ona je u prvom kolu savladala bolje plasiranu i iskusniju protivnicu 26-godišnju Veru Duševinu posle preokreta sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6, 7:6 posle tri sata igre.

J. Jakšić477
V. Duševina666
Jovana Jaksic

Prvi set je najmanje trajao, a Duševina je povela sa 1:0 posle 42 minuta igre. Srpska teniserka je na staru izgubila servis gem, Ruskinja je povela sa 3:1. Jovana je uspela da vrati gem zaostatka, ali je Duševina došla do nove prednosti na račun naše teniserke 4:3, pa je dobila prvi set sa 6:4.

U drugom delu igre su teniserke naizmenično pravile brejkove do osmog gema i rezultat 4:4, pa je set otišao u taj-brejk. Jovana je povela sa 3:2 , ali se Ruskinja odmah vratila u igru. Ipak, 18-godišnja srpska teniserka je bila koncentrisanija i odvažnija u odlučujućim momentima, pa je stigla do izjednačenja i dobila drugi set sa 7:6.

Jovana Jakšić je u trećem setu imala priliku da meč završi ranije, pošto je servirala za meč u 12. gemu, ali je Duševina oba puta ostala u igri. Ponovo su teniserke ušle u taj-brejk. Tada je Jovana potpuno slomila protivnicu, povela lagano sa 5:0, Duševina nije imala odgovor na igru mlade teniserke koja je posle maratonskog meča stigla do nove velike pobede, još jednom osvojivši set rezultatom 7:6.

Jakšićeva će u narednom kolu igrati sa boljom iz susreta Ruskinje Marije Kirilenko i domaće teniserke Ćimene Ermoso, koja je dobila specijalnu pozivnicu organizatora.

Teme:   Jovana Jakšić, Teniserke, Turniri, Vesti