06/04/14 - 07:59h

WTA Monterej: Jovana Jakšić u svom prvom finalu!

Srpska teniserka Jovana Jakšić plasirala se u finale WTA turnira u meksičkom Montereju! Srpkinja je u polufinalnom meču savladala Japanku Kimiko Date Krum nakon preokreta rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5:7), 6:4, 6:4 nakon dva časa i 55 minuta igre. Jovana će se u srpskom finalu sastati sa Anom Ivanović, koja je u drugom polufinalu savladala Karolinu Voznjacki rezultatom 2:0.

J. Jakšić666
K. Date Krum744
Jovana Jaksic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a prvi brejk viđen je u sedmom gemu, kada je Kimiko Date Krum oduzela servis Jovani, ali je Srpkinja u narednom gemu uzvratila brejkom i došla do izjednačenja – 4:4. U nastavku meča brejkova nije bilo, te je prvi deo igre morao biti odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Japanka, pošto je na startu stekla prednost od 3:0, potom je bilo i 5:3, da bi na samom kraju ovog dela igre rezultat bio 7:5 u korist Kimiko, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set počeo je brejkom Jovane Jakšić koji je ona sačuvala sve do šestog gema, kada je Japanka uspela da vrati izgubljeno i dođe do izjednačenja – 3:3. Međutim, već u narednom gemu Srpkinja je ponovo oduzela servis rivalki, da bi Date Krum opet uzvratila i došla do izjednačenja – 4:4. U devetom gemu Jovana Jakšić pravi odlučujući brejk, koji je u desetom gemu i materijalizovala za konačnih 6:4 u drugom setu.

Treći set je počeo, kao i drugi, brejkom Srpkinje, koji je Jovana sačuvala do šestog gema, kada je Japanka, kao i u drugom, vratila brejk i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta Jovana Jakšić je u devetom gemou još jednom oduzela servis Kimiko, povela sa 5:4, a potom i materijalizovala stečenu prednost za konačnih 6:4 i svoje prvo WTA finale u karijeri.

Jovana Jakšić će se u finalu sastati sa Anom Ivanović, koja je u drugom polufinalu savladala Dankinju Karolinu Voznjacki rezultatom 2:0.

Teme:   Jovana Jakšić, Teniserke, Turniri, Vesti