26/03/13 - 10:30h

WTA Majami: Ana dobro krenula, pa stala

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale Mastersa na Floridi, pošto je prokockala mnogo šansi u duelu sa sedmom igračicom sa WTA liste Sarom Erani. Italijanka je slavila posle velike borbe sa 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 6:2 za sat i 44 minuta igre.

A. Ivanović642
S. Erani166
Ana Ivanovic

Najbolja srpska teniserka furiozno je počela meč osmine finala. Ivanovića je pri rezultatu 1:1 ušla u paklenu seriju od pet vezanih gemova i za samo 23 minuta rešila uvodni set u svoju korist rezultatom 6:1.

Ana je mučila Italijanku i na startu drugog dela igre, imala i brejk loptu, ali je Eranijeva posle osam minuta dobila gem na svoj početni udarac. To joj je ulilo samopouzdanje i u narednom gemu oduzela je servis Ivanovićevoj bez izgubljenog poena. Serija Sare Erani se nastavila, pa je vrlo brzo na semaforu stajalo 5:0 za Italijanku. Probudila se tada Ana, vezala četiri gema i taman kada je anulirala dva brejka minusa, ponovo je uprskala stvar. Eranijeva je načinila novi brejk i izjednačila na 1:1 posle 6:4 u drugom setu.

Odlično je Ana započela odlučujući set – brejkom. Međutim, već u sledećem gemu propustila je tri šanse za 2:0, Eranijeva je izjednačila i u šestom gemu napravila ključan brejk za 4:2. Ubrzo je sedma teniserka sveta povećala prednost na 5:2, a zatim brejkom došla do pobede od 6:2, za konačnih 2:1.

Rivalka Eranijeve u četvrtfinalu biće pobednica meča Marija Šarapova – Klara Zakopalova.

Zanimljivo, Ivanovićeva je samo jednom uspela da se plasira među najboljih osam na Mastersu u Majamiju i to 2005. godine.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Majamiju, Teniserke, Turniri, Vesti