05/05/13 - 19:26h

WTA Madrid: JJ poražena na startu turnira

Nećemo gledeti deul dve najbolje srpske teniserke na Mastersu u Madridu. Jelena Janković je neprijatno iznenadila, jer je poražena od Šanel Šapers iz Južnoafričke republike sa 1:2, po setovima 7:6, 3:6, 3:6 posle 93 minuta igre. Šapers će se za mesto u trećem kolu boriti sa Anom Ivanović.

J. Janković733
Š. Šapers666
Jelena Jankovic

Jankovićeva je na startu uzela teniserki iz Južnoafričke republike servis gem i povela 2:0. Ali, tada je usledila serija Šepers za preokret od 3:2. Na vreme je Jelena zaustavila, napravila drugi gem, ali ga je prokockala već u narednom, pa je 61. teniserka na VTA listi stigla do izjednačenja. Set je ušao u taj brejk. Jankovićeva je ovaj deo igre sjajno odigrala, povela sa 6:1, a potom iskoristila prvu set loptu za 1:0. JJ je prvi set rešila u svoju korist rezultatom 7:6.

Nije uspela Jelena da posle dobijenog prvog seta u narednom „dotuče“ protivnicu. Šepers je uzvratila, brzo napravila dva brejka i povela sa 4:1. Uspela je Jelena da vrati jedan servis gem, ali joj to nije mnogo značilo. Teniserka iz Južnoafričke republike je odlično igrala i dobila drugi deo igre rezultatom 6:3 pošto je iskoristila drugu set loptu na servis srpske teniserke.

U odlučujućem delu igre viđeno je pet brejkova, jedan više je imala Šanel, što joj je bilo dovoljno za trijumf. Jelena je do osmog gema parirala Šepers. Kada bi njena protivnica napravila brejk, Jelena bi uzvratila istom merom, pa je nakon po dva brejk na obe strane bilo 4:3 za Šepers. Imala je Jankovićeva u osmom gemu 40:30, mogla je do izjednačenja, ali je ponovo izgubila svoj servis, pa je Šanel u narednom iskoristila prvu meč loptu za pobedu od 2:1, rešuvši treći set u svoju korist rezultatom 6:3.

Šanel Šapers će se za mesto u trećem kolu boriti sa Anom Ivanović.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti