05/05/14 - 21:42h

WTA Madrid: Jelena Janković u drugom kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Mastersa u Madridu. Srpkinja je u svom prvom meču savladala Ukrajinku Elinu Svitolinu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3, nakon jednog sata i 31. minuta igre. Jelena će se u drugom kolu sastati sa Anastasijom Pavljučenkovom, koja je danas savladala Španjolku Toro-Flor rezultatom 2:1.

J. Janković66
E. Svitolina43
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u petom gemu Jelena Janković iskoristila prvu brejk šansu i stigle do prednosti od 3:2, koju je u narednom gemu i potvrdila za prednost od 4:2. U nastavku seta viđena je velika borba, ali brejkova nije bilo, te je Srpkinja rutinski privela set kraju osvojivši ga rezultatom 6:4.

Drugi deo igre počeo je brejkom Jelene Janković, a potom i materijalzacijom istog za velikih 2:0 na startu meča. U nastavku seta bilo je brejk prilika, ali ne i brejkova, ali je pri rezultatu 5:3, kada je Ukrajinka servirala za opstanak u meču, Srpkinja još jednom oduzela servis rivalki i slavila rezultatom 6:3 u drugom setu.

Jelena Janković će se u drugom kolu sastati sa Ruskinjom Anastasijom Pavljučenkovom, koja je danas slavila protiv Španjolke Toro-Flor rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:1.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti