05/05/13 - 19:41h

WTA Madrid: Ana preokretom do drugog kola!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Mastersa u Madridu posle maratonske borbe i nakon preokreta protiv Betani Matek Sands. Dobila je najbolja srpska teniserka Amerikanku, trenutno 72. na WTA listi, sa 2:1, po setovima 6:7, 6:3, 6:2 posle dva sata i 32 minuta igre.

A. Ivanović666
B. Matek Sands732
Ana Ivanovic

Prvi brejk u meču napravila je Ana, pošto je oduzela sarvis Amerikanki u trećem gemu i povela sa 2:1. Međutim, Betani je priliku da uzvrati dobila u narednom gemu, koju je i iskoristila za 2:2. Potom su i jedna i druga igračica bile sigurne na svoj servis, pa je pobednik odlučen u taj brejku. Ipak, mogla je Ana ranije da okonča prvi set i to u svoju korst. Prvo je u devetom, a potom i 11. gemu prokockala po dve brejk lopte. Amerikanka je uspela da se odbrani i uvede meč u „dodatni gem“. Ivanovićeva je stigla do 5:2, pa joj je preostajalo samo da rutinski završi set. Međutim, usledio je pad u igri, Betani je nanizala četiri gema, imala i prvu set loptu, ali se Ana odbranila. Srpkinja je potom propustila dve set prilike, Amerikanka još dve, ali ne i četvrtu, pa je povela sa 1:0, osvojivši prvi set rezultatom 7:6, posle 62 minuta igre.

Vodila se žestoka bitka u drugom setu. Ana bez problema povela sa 2:0. Potom je izgubila servis gem, ali ga je odmah vratila, da bi brejk nešto kasnije i potvrdila. Nije bilo lako Ivanovićevoj da odbrani svoj servis u petom gemu. Ipak, uspela je da se vrati posle 40:0 za Betani, spasila je čak šest brejk lopti i povela sa 4:1. Nakon toga nije dozvolila novo iznenađenja, dobila je set sa 6:3 i izjednačila na 1:1.

U odlučujućem delu igre Ivanovićeva je napravila brejk u prvom, a potom i petom gemu za nedostižnu prednost od 4:1. U sedmom gemu nije iskoristila prvu meč loptu, ali jeste u narednom za trijumf od 2:1. Poslednji set Ana Ivanović je dobila rezultatom 6:2.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti