16/10/13 - 18:38h

WTA Luksemburg: Bojana u četvrtfinalu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Luksemburgu. Bojana je danas savladala Su Vei Hsijeh iz Kineskog Tajpeha rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4, posle jednog sata i šest minuta igre. U borbi za polufinale, Bojana Jovanovski će se sastati sa boljom iz susreta Dankinje Karoline Voznijacki i Monike Nikolesku iz Rumunije.

B. Jovanovski66
S. V. Hsijeh14
Bojana Jovanovski

Meč je bolje krenuo za teniserku iz Kineskog Tajpeha koja je već u prvom gemu napravila brejk i povela sa 1:0. Međutim, to je bilo sve od nje u prvom setu. Bojana Jovanovski je već u narednom gemu došla do izjednačenja, a potom je još dva puta, u četvrtom i šestom gemu, napravila brejk i tako osvojila prvi set rezultatom 6:1, za tačno 30 minuta.

Drugi set je takođe počeo brejkom, ali ovoga puta prva je oduzela servis protivnici Srpkinja, a potom i materijalizovala stečenu prednost – 2:0. Međutim, u četvrtom gemu Hsijeh vraća brejk i dolazi do izjednačenja 2:2. U naredna tri gema Bojana Jovanovski je napravila dva brejka, povela sa 5:2, ali je teniserka iz Kineskog Tajpeha vratila jedan za 5:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je teniserka iz Srbije drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U borbi za polufinale, Bojana Jovanovski će se sastati sa boljom iz susreta Dankinje Karoline Voznijacki i Monike Nikolesku iz Rumunije.
Turnir u Luksemburgu igra se za nagradni fond od 235.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti