10/10/12 - 19:19h

WTA Linc: Ana lako do osmine finala i meča protiv Andree Petković

Ana Ivanović je za samo 76 minuta preko Nikulesku stigla do osmine finala i duela sa Andreom Petković. Ona je protivnici prepustila osam gemova, ali ne i set u ovom meču.

A. Ivanović76
M. Nikulesku53

Na startu prvog seta, obe teniserke su dobro igrale na svom servis gemu. Prvi brejk je viđen tek u sedmom gemu kada Nikulesku koristi drugu brejk loptu i dovodi sebe u vođstvo- 4:3. Ana je uzvratila već u narednom gemu na prvu brejk loptu- 4:4. Odlučujući gem u ovom setu se odigrao pri rezultatu 6:5 za Ivanovićevu. Tada je Ani bilo potrebno dve brejk lopte kako bi došla do novog gema, a samim tim i seta- 7:5.

Ana Ivanović

Drugi set je bio drugačiji. U prva četiri gema videli smo čak tri brejka od kojih je Ana načinila dva i sebi obezbedila prednost od dva gema- 3:1. Do kraja meča nije više viđena brejk lopta, tako da se ovaj set završio rezultatom 6:3 za našu teniserku.

U osmini finala Ana igra protiv Andree Petković koja je u prethodnom kolu bila bolja od češke teniserke Zahlavove rezultatom 7:6, 6:2.