12/10/13 - 16:44h

WTA Linc: Ana Ivanović u finalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira u Lincu. Srpkinja je u polufinalu bila bolja od Švajcarkinje Stefani Fegele rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Ana će se u nedeljnom finalu sastati sa Nemicom Anđelik Kerber, koja je ranije danas bila bolja od Karle Suarez Navaro iz Španije rezultatom 2:0.

A. Ivanović66
S. Fegele44
Ana Ivanovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, tako da i ako je bilo prilika za brejk, teniserke su čuvale svoj servis sve do devetog gema. U devetim, ispostaviće se odlučujućem, gemu Srpkinja je napravila brejk, povela sa 5:4, a potom je u sledećem Ana Ivanović materijalizovala stečenu prednost i osvojila uvodni set rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je servisima Švajcarkinje, ali je Ana već u prvom gemu napravila brejk. Međutim, već u narednom Stefani Fegele je uzvratila istom merom i došla do izjednačenja – 1:1. U nastavku seta, odlučujući je bio sedmei gem. Ana Ivanović je pri rezultatu 3:3 izvršila pritisak na servis Švajcarkinje, stigla do tri brejk lopte i isoristivši treću uspela da napravi brejk za prednost od 4:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je tako Srpkinja i drugi set osvojila rezultatom 6:4. Meč je trajao 1 sat i 8 minuta.

U nedeljnom finalu Ana Ivanović će se sastati sa Nemicom Anđelik Kerber, koja je danas u polufinalu savladala Karlu Suarez Navaro iz Španije rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:0.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti