09/04/14 - 13:12h

WTA Katovice: Poraz Vesne Dolonc na startu

Srpska teniserka Vesna Dolonc završila je takmičenje na WTA turniru u Katovicama već u prvom kolu, nakon što je poražena od četvrtog nosioca, Francuskinje Aliz Korne rezultatom 2:0, po setovima, 6:3, 6:2, posle 75. minuta igre.

V. Dolonc32
A. Korne66

Vesna Dolonc

Francuskinja je od samog starta meča nametnula ritam igre za koji srpska teniserka nije imala odgovor. Odmah je oduzela servis Dolonc i uz siguran servis stekla prednost od 3:0. Vesna je odgovorila na pravi način i serijom od tri vezana gema stigla do izjednačenja. Međutim, to je bilo sve što je mogla da učini u tom delu igre, jer je Korne ponovo stigla do brejka u osmom gemu, nakon velike borbe i pete brejk šanse, da bi servisom rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom delu igre, srpska teniserka uspevala je da parira do rezultata 2:2 u gemovima. Nakon toga, usledila je furiozna serija francuske teniserke uz dva brejka i sa četiri vezana gema, Aliz Korne uspeva da osvoji i drugi set sa 6:2 i obezbedi plasman u narednu rundu takmičenja.

Na turniru učestvuje i Jovana Jakšić, koja će za protivnicu u prvom kolu imati Hrvaticu Mirjanu Lučić Baroni.

Teme:   Teniserke, Vesna Dolonc, Vesti, WTA Rang Lista