07/04/14 - 16:24h

WTA Katovice: Krunićeva poražena u finalu kvalifikacija

Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da preskoči poslednju prepreku na putu za glavni žreb WTA turnira u Katovicama. Krunićeva je u poslednjoj rundi kvalifikacija poražena od prve nositeljke, Francuskinje Kler Forstejn sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Aleksandra Krunic

Aleksandra Krunić je u prvom kolu savladala iskusnu Italijanku Albertu Brianti sa 2:0, a dobru igru je prikazala i u drugoj rundi kada joj je Austrijanka Tamira Pašek predala meč pri rezultatu 6:2, 3:2, za srpsku teniserku.

Aleksandra je dobro otvorila duel i odmah na startu napravila brejk koji je održavala sve do osmog gema. U osmom gemu, pri rezultatu 4:3, za srpsku teniserku, Francuskinja dolazi do prve brejk šanse koju odmah i koristi, za izjednačenje, da bi nakon osvojenog gema na svoj servis, još jednom oduzela servis srpskoj teniserki i na taj način serijom od tri vezana gema, prvi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

Krunićeva je i u drugom setu prva stigla do brejka, u trećem gemu. Međutim, odmah je ispustila stečenu prednost. Francuskinja je do kraja seta još jednim brejkom uspela da osvoji i drugi set rezultatom 6:3 i izbori plasman u glavni žreb turnira.

Teme:   Aleksandra Krunić, Kvalifikacije, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista