21/07/12 - 00:28h

WTA Karlsbad: Ništa novo, Jelena ispala

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Kaliforniji, pošto je u četvrtfinalnom meču izgubila od Jung Jan Čen iz Kineskog Tajpeha rezultatom 1:2, po setovima 7:6(4), (8)6:7, 5:7. Inače Čen je 161. igračica na WTA listi. Meč je trajao neverovatnih tri časa i 13 minuta.

Jelena Janković

Ovo je bio neverovatno dug i iscrpljujući meč, po velikoj vrućini. Jelena je dobila teško prvi set, potom drugi tesno izgubila, ali je i tu imala meč lopte, čak dve. Oba seta su rešena u taj-brejku. Prvi 7:6(4) za Jelenu, a drugi 7:6(8) za Čen.
Treći set je priča za sebe. Gubila je Jelena rezultatom 5:2, ali se vratila na 5:5 i pritisnula servis protivnice kako bi stigla do brejka. Imala je Jelena brejk lopte, čak tri, ali nije uspela da ga osvoji te je Čen došla do 6:5. Potom je naša teniserka servirala za taj-brejk i imala je 40:15. Čen onda dolazi do izjednačenja, a potom i do meč lopte. Prvu nije iskoristila, ali jeste drugu, Jelena jedan bekhend izbacuje u aut i još jednom pokazuje da se nalazi u veoma lošoj formi i u velikoj krizi.Čen dobija treći set rezultatom 7:5.

Jelena je solidno servirala, imala je procenat prvog servisa od 73%, za razliku od Čen kojoj je bio 68%. Brejk lopte su bile ključne. Slabo su ih koristile i jedna i druga. Jelena je u trećem setu iskoristila 1 od 8 šansi, a njena protivnica 2 od 3. Na nivou celog meča Jelena je imala 7/17, a Čen 8/15, ali je Čen bila smirenija i koncentrisanija u bitnim trenucima i to joj je donelo polufinale ovog turnira, a Jeleni velike brige pred Olimpijadu, ali i pred US open i seriju turnira koja će početi posle Igara.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri