17/06/14 - 18:46h

WTA Istburn: Jelena poražena u prvom kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u prvom kolu WTA turnira u Istburnu! Bolja od naše teniserke, napravivši veliko iznenađenje, bila je Amerikanka Medison Kiz rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3 nakon jednog sata i 6 minuta tenisa. Amerikanka će se u narednom kolu sastati sa Elenom Vesninom.

J. Janković33
M. Kiz66
Jelena Jankovic

Već na startu meča 47. teniserka sa WTA liste uspela je da napravi brejk ali je Jelena uzvratila i izjednačila na 1:1. U trećem gemu Amerikanka je opet napravila brejk, ali je Srpkinja još jednom uzvratila ribrejkom – 2:2. U nastavku seta Jelena Janković je uspela da povede sa 3:2, a zatim prepusti rivalki naredna četiri gema. Medison Kiz je prvo izjednačila na 3:3, a zatim napravila dva brejka, za 4:3 i konačnih 6:3 za osvajanje prvog dela igre.

Drugi set počeo je sigurnim servisima, ali je Medison Kiz u četvrtom gemu napravila, ispostaviće se, ključni brejk. Amerikanka je tada stekla prednost od 3:1, zatim je potvrdila za 4:1, da bi na kraju uspela da sačuvavši svoje servise osvoji i drugi set rezultatom 6:3 i plasira se u naredno kolo.

Amerikanka će se u drugom kolu sastati sa Elenom Vesninom, koja je u prvom kolu bila bolja od Peng rezultatom 2:0.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti