17/06/13 - 21:50h

WTA Istborn: Ruskinja bolja od Bojane

Srbija je ostala i bez druge predstavnice na WTA turniru u Istbornu. Posle Ane Ivanović u meču prvog kola eliminisana je i Bojana Jovanovski. Od naše igračice bila je bolja Ruskinja Marija Kirilenko rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:1 posle 99 minuta igre. U osmini finala Kirilenko će igrati protiv bolje iz okršaja Engleskinje Elene Baltače i Čehinje Kristine Pliskove.

B. Jovanovski61
M. Kirilenko76
Bojana Jovanovski

U prvom međusobnom okršaju Srpkinje i Ruskinje ravnopravna i uzbudljiva borba vođena je samo u prvom setu. Jovanovski je pružila čvrst otpor favorizovanoj protivnici i bila na korak od osvajanja prvog dela igre. Treći reket Srbije imala je prednost nakon 11. gema od 6:5 i servirala za set, ali je bila dekoncentrisana, a pet godina starija Ruskinja umela je da iskoristi njene greške. Brejkom je izjednačila na 6:6 i potom bila smirenija i preciznija u taj-brejku. Kirilenko je “trinaesti gem” osvojila rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Marija Kirilenko je u drugom setu potpuno preuzela inicijativu. Već na početku je napravila brejk, zatim još jedan za vođstvo od 4:1 čime je meč bio odlučen. Drugi deo igre Ruskinja je rešila u svoju korsit rezultatom 6:1.

Turnir u Istbornu igra se za nagradni fond od 600.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti