23/07/15 - 22:10h

WTA Istanbul (dubl): Jelena u četvrtfinalu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Istanbulu! Naša igračica je u paru sa Turkinjom Kaglom Bujukakaj eliminisala par Gasparjan/Panova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3, nakon jednog sata i 17 minuta tenisa. Srpkinja i Turkinja će se u borbi za polufinale sastati sa Aksu/Sezer.

J. Janković/K. Bujukakaj66
M. Gasparjan/A. Panova43
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnims ervisima sa svih strana, a Jelena i Kagla su trećem i petom gemu došle do brejk šansi, ali ih nisu iskoristile. Kada se razrešenje ovog seta očekivalo u taj-brejku Srpkinja i Turkinja su u desetom gemu iskoristile drugu brejk priliku i sa 6:4 su osvojile ovaj deo igre.

U drugom setu prava četiri gema obilovala su brejk prilikama, ali materijalizacije nigde nije bilo, te je svaka igračica uspela da sačuva svoj servis za 2:2. U nastavku su Janković i Bujukakaj u osmom gemu došle do ključne prednosti, oduzele su servis rivalkama, a potom su poitvrdile stečeno za konačnih 6:3.

Srpkinja i Turkinja će se u borbi za polufinale sastati sa Aksu/Sezer.

Teme:   Dubl igrač, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti