16/07/14 - 17:27h

WTA Istanbul: Bojana eliminisana od Italijanke

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Istanbulu. Bolja od naše teniserke bila je Italijanka Frančeska Skjavone rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4 nakon jednog sata i 28 minuta igre. Frančeska će se u narednom kolu sastati sa Kristinom Mladenović.

B. Jovanovski14
F. Skjavone66

Bojana Jovanovski

Meč je počeo sjajno za Bojanu Jovanovski jer je u prvom gemu napravila brejk, ali je to bilo sve od našet teniserke u prvom delu igre. U nastavku seta Frančeska Skjavone je uspela da čak tri puta oduzme servis Srpkinji i to u drugom, četvrtom i šestom gemu, za velikih 5:1. U nastavku seta Italijanka je samo potvrdila stečeno i osvojila prvi deo igre rezultatom 6:1.

Na startu drugog seta brejkova nije bilo, a u trećem gemu Italijanka je prva napravila brejk i stigla do prednosti od 2;1, koju je potom i potvrdila – 3:1. Međutim, Srpkinja je uspela da vrati izgubljeno i dođe do izjednačenja – 3:3. U sedmom gemu Skjavone je ponovo napravila brejk, ali je u osmom Bojana opet uzvratila i došla do novog izjednačenja, 4:4. Međutim, u devetom gemu Frančeska je nastavila sa brejkovima, oduzela servis Bojani, apotom uspela nekako da potvrdi stečeno za konačnih 6:4 u drugom setu.

Italijanka će se u narednom kolu sastati sa Kristinom Mladenović, koja je danas savladala Čehinju Koukalovu rezultatom 6:1, 6:3.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti