09/03/13 - 08:52h

WTA Indijan Vels: I Bojana poražena u prvoj rundi

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je takmičenje u Indijan Velsu. Ona je u prvom kolu poražena od 19-godišnje španske teniserke Garbin Muguruze rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 6:3, pa se tako pridružila Viktoru Troickom, koji je takođe okončao takmičenje u prvom kolu.

V. Troicki633
D. Gofan466
Bojana Jovanovski

Bojana Jovanovski je dobro počela meč. Dobila je prvi set pošto je protivnici prepustila samo dva gema i bila izuzetno diminantna. Rezultat prvog seta bio je 6:2 za našu teniserku.

U drugom delu su viđena dva brejka, u trećem i četvrtom gemu, kada je Bojana izjednačila rezultat na 2:2. Potom se igralo gem za gem sve do 13. gema. Bojana je tada spasila tri brejk lopte, ali nije uspela i četvrtu, pa je Garbin stigla do izjednačenja u setovima dobivši drugi deo igre rezultatom 7:5.

U odlučujućem delu igre Jovanovski je na startu izgubila servis gem, potom je Garbin, trenutno 95. na VTA listi, napravila još jedan brejk, povela sa velikih 5:1 i bez problema privela meč kraju i plasirala se u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu posle 120 minuta igre. Rezultat drugog seta bio je 6:3 za Španjolku.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti