10/03/13 - 14:13h

WTA Indijan Vels: Ana lako protiv Amerikanke

Srpska teniserka, Ana Ivanović, koja je bila slobodna u prvom kolu, uspešno je startovala na WTA turniru u Indijan Velsu. Ana je lako u drugoj rundi turnira izašla na kraj sa Tejlor Tausend iz Amerike rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2. Meč je trajao 75 minuta.

A. Ivanović66
T. Tausend12
Ana Ivanovic

Ana Ivanović je bila dominantna tokom čitavog duela. U prvom setu Srpkinja je Amerikanki dozvolila samo jedan gem i set dobila ubedljivim rezultatom 6:1.

U drugom seta Amerikanka je probala da pruži jači otpor Ani, ali nije uspela. U ovom delu igre američka teniserka ovojila je gem više nego u prvom setu, ali to je bilo sve što je mogla da učini. Drugi set Ivanovićeva rešava u svoju korist rezultatom 6:2.

Ana se u trećem kolu sastaje sa Moni Bartel iz Nemačke. Bartel se nalazi u odličnoj formi, pošto je prošlog meseca osvojila turnir u Parizu, čiji je nagradni fond bio 690.000 dolara. I ona je poput Ane preskočila prvu prepreku Kiki Bertens iz Holandije sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4.

Nemica i Srpkinja poslednji put su odmerile snage krajem prošle godine u Štutgartu, a slavila je teniserka rođena u Bag Segebergu.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti