07/01/14 - 22:46h

WTA Hobart: Bojana u četvrtfinalu

Bojana Jovanovski je u osmini finala turnira u Hobartu ( Australija) savladala domaću teniserku Oliviu Rogovsku rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:0. Bojana je do pobede došla preokretom, u meču koji je trajao sat i 33 minuta.

Bojana Jovanovski

Nije krenulo kako treba. Teniserke su čuvale svoj servis do šestog gema, kada Rogovska pravi brejk za vođstvo od 4:2, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, 6:3. U drugom setu viđeno je čak šest brejkova. Bojana je tesno osvojila dva početna gema, ali je njena protivnica odmah uzvratila ribrejkom. Usledila su još tri uzastopna, da bi Jovanovska konačno potvrdila prednost i povela sa 5:2. Četvrti njen brejk u drugom setu značio je i izjednačenje na 1:1, 6:2.

U odlučujećim periodu igre neizvesnost je postojala samo u prvom gemu. Naša igračica je spasila jednu brejk loptu i uz puno muke povela sa 1:0, ali je potom prosto raznela svog rivala. Lako je dobila sve gemove do kraja, ostavivši Rogovsku sa nulom u trećem setu.

Bojanina protivnica u četvrtfinalu biće bolja iz duela Kristina Mladenović – Samanta Stosur.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Vesti