09/01/14 - 10:53h

WTA Hobart: Bojana bez polufinala

Srpska teniserka Bojana Jovanovski u četvrtfinalu je završila takmičenje na WTA turniru u Hobartu. Bolja od Srpkinje bila je Australijanka Samanta Stosur rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2 za 73 minuta igre.

B. Jovanovski32
S. Stosur66
Bojana Jovanovski

Meč je bolje počeo za Bojanu Jovanovski jer je Srpkinja već u trećem gemu napravila brejk, stigla do 2:1, ali je Australijanka već u narednom gemu uzvratila i došla do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta nije bio brejkova, sve do osmog gema, kada je Samanta Stosur oduzela servis Bojani, a zatim i materijalizovala stečenu prednost za konačnih 6:3 u prvom setu.

U drugom setu Samanta Stosur je prvo u petom gemu napravila brejk za 3:2, a potom je to isto uradila i u sedmom za velikih 5:2. U sledećem gemu Australijanka je potvrdila stečeno za konačnih 6:2.

Australijanka će se za plasman u finale boriti sa Klarom Zakopalovom, koja je sa 2:1 u setovima savladala Alison Riske.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti