18/09/13 - 14:05h

WTA Gvangžu: Bojana i Vesna bez četvrtfinala

Srpske teniserke Bojana Jovanovski i Vesna Dolonc nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale WTA turnira koji se održava u Kini. Bojana je posle sjajnog prvog kola u kome je savladala Kirsteu sada poražena od Amerikanke Vanje King rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 0:6, 6:4. Sa druge strane bolja od Vesne Dolonc bila je Austrijanka Meusburger rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 6:4.

Bojana Jovanovski

Amerikanka je dobila prvi set 6:4, nakon što je vodila sa 3:0, Bojana je uspela da vrati samo jedan brejk, te je to razlog gubitka prvog dela igre.
Nakon toga Bojana Jovanovski je napravila seriju od 9:0 u gemovima, za 6:0 u drugom i prednost od 3:0 u trećem setu. Međutim, kao da je u tom trenutku stala. U nastavku Vanja King je napravila dva brejka u finišu seta i rešila treći deo igre u svoju korist rezultatom 6:4.

Vesna Dolonc je sjajno otvorila meč, povela sa 5:1 i nakon što je prokockala pet set lopti, šestu je iskoristila i povela sa 1:0 u setovima, osvojivši prvi deo igre rezultatom 6:2.
Očajno je Vesna servirala u narednom setu. Niti jedan gem nije uspela da osvoji na svoj servis, dva je čak izgubila bez osvojenog poen, pa Austrijanka i nije morala mnogo da se trudi, jer joj je srpska teniserka praktično poklonila izjednačenje u drugom setu – 6:2.
Dolonc je već u prvom gemu odlučujućeg trećeg seta napravila brejk, ali joj to nije mnogo pomoglo, jer je i dalje očajno servirala. Ni Austrijanka nije bila ništa bolja, jer je Srpkinja još u dva navrata napravila brejk, ali je Ivon sačuvala servis prednosti i plasirala se u četvrtfinale takmičenja. Interesantno je da u trećem setu je samo jedan gem pripao teniserki koja je servirala, te je tako i Meusburger osvojila treći set rezultatom 6:4, u reviji brejkova.

Turnir u Kini igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti