21/07/15 - 13:35h

WTA Gastein: Krunić poražena u prvom kolu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je na startu turnira u Austriji! Bolja od naše igračice bila je kvalifikantkinja i 151. igračica planete iz Rusije, Darija Kasatkina sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1, nakon jednog sata i 14 minuta igre.

A. Krunić31
D. Kasatkina66
Aleksandra Krunic

Aleksandra Krunić je prvobitno trebalo da se sastane sa Cepelovom, a kada je taj susret otkazan dobila je Ruskinju koja je došla u glavni žreb iz kvalifikacija.

Na startu meča Darija Kasatkina pravi brejk, a onda stečenu prednost uspeva da sačuva sve do šestog gema kada joj Aleksadnra uzvraća i dolazi do izjednačenja – 3:3. Kada se očekivalo da bolje plasirana igračica sa WTA liste preuzme primat i reši set i meč u svoju korist Srpkinja to nije uspela. Tensierka iz Rusije uspeva da veže tri gema do kraja seta, uz dav brejka, te dolazi do, stiče se utisak, lakih i ubedljivih 6:3.

U drugom setu Ruskinja je bila još ubedljivija! Uspela je Darija Kasatkina da u drugom gemu već oduzme servis rivalki, potom potvrdi stečeno do samom kraja, uz još jedan brejk za 5:1. Poslednji gem trajao je nešto duže videli smo nekoliko izjednačenja, brejk šanse za Krunić, ali je Kasatkina ipak osvojila i ovaj set iskoristivši četvrtu meč loptu, za konačnih 6:1.

Naredna protivnica teniserke iz Rusije biće bolja iz meča Ozaki – Gergeš.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti