20/02/13 - 17:07h

WTA Dubai: Kvitova bolja od Ane

Najbolja teniserka Srbije Ana Ivanović poražena je u drugom kolu WTA turnira u Dubaiju od Petre Kvitove iz Češke. Šesta nositeljka pobedila je u dva seta – 7:5, 7:6 (7:1), za sat i 45 minuta igre.

A. Ivanović56
P. Kvitova77
Ana Ivanovic

Ana je “pokazala zube” o čemu svedoče i rezultati po gemovima. Početak meča nije bio sjajan za našu predstavnicu. Ana je brzo izgubila dva servisa i pustila Kvitovu da povede sa 4:0. Pri rezultatu 5:2 za Čehinju, najbolje rangirana srpska teniserka je vratila dva izgubljena “brejka” i uspela da stigne do izjednačenja 5:5. U odlučujućim momentima kao da nije imala snage, opet je izgubila servis, a kasnije i prvi set 7:5.

Na početku drugog seta dve teniserke su bile izjednačene. To je trajalo sve do sedmog gema, kada je pri rezultatu 3:3 Kvitova napravila novi brejk. Čehinja je povela sa 5:3, ali se Ana Ivanović kao i u prvom setu vratila u igru i stigla od izjednačenja 5:5. U odlučujuća dva gema videli smo još dva brejka, a meč rešen tek u taj-brejku. Petra Kvitova je bila nemilosrdna prema Ani i sa ubedljivih 7:1 rešila meč u svoju korist.

U narednoj rundi Kvitova će igrati sa Agnješkom Radvanskom iz Poljske, koja je pobedila Ruskinju Putincevu 7:5, 6:3.

Turnir u Dubaiju igra se na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 2 miliona dolara, a Ana je plasmanom u drugu rundu zaradila 18 hiljada dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti