12/02/14 - 20:11h

WTA Doha: Ana počela dobro, pa ispala

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je takmičenje na WTA turniru u Dohi porazom u drugom kolu od Klare Zakopalove rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:3 posle sat i 42 minuta igre.

A. Ivanović613
K. Zakopalova466
Ana Ivanovic

Ana je sjajno počela meč i u šestom gemu napravial brejk za prednost od 4:2, ali je u sedmom Klara uzvratila i smanjila na 4:3. U nastavku seta Srpkinja je još jednim brejkom, u desetom gemu, uspela da osvoji uvodni set rezultatom 6:4.

U drugom setu kao da je samo Klara Zakopalova bila na terenu. Ona je uspela da u prvom gemu napravi brejk, a potom to učini i u trećem za velikih 3:0. U nastavku je Zakopalova još jednim brejkom, u sedmom gemu, osvojila drugi set rezultatom 6:1.

Treći set počeo je brejkovima sa obe strane u prvih četiri gema, ali je posle toga rezultat bio izjednačen – 2:2. U nastavku seta viđen je još jedan brejk i to u osmom gemu, kada je Klara Zakopalova novim brejkom došla do prednosti od 5:3, a potom je u narednom gemu osvojila treći set rezultatom 6:3.

Bio je ovo treći međusobni duel Ivanovićeve i Zakopalove i prva pobeda Čehinje.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti