03/04/14 - 08:41h

WTA Čarlston: Jelena u osmini finala

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Čarlstonu. Srpkinja je u duelu drugog kola savladala Domaći igračicu, Maerikanku, Loren Dejvis rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:3. Jelena će se u narednom kolu sastati sa Aljom Tomljanović iz Hrvatske.

J. Janković66
L. Dejvis03
Jelena Jankovic

Jelena Janković je fantastično odigrala prvi se. Srpkinja je oduzela servis protivnici već u prvom gemu, a potom to materijalizovala za startnih 2:0. Međutim, to nije bilo sve od Jelene Janković. Srpkinja je u nastavku uspela da još dva puta napravi brejk. Prvo je u trećem gemu nastavila tamo gde je stala na samom startu meča, a onda je u petom još jednim stigla do velikih 5:0. Šesti gem bio je i poslednji u prvom setu, koji je Jelena osvojila rezultatom 6:0.

U drugom setu je od devet gemova, čak šest osvojeno brejkom. Set je počeo sigurnim gemom Loran Dejvis, a potom je Amerikanka napravila i brejk za početnih 2:0. Međutim, u naredna tri gema Jelena Janković je napravila dva brejka i preokrenula rezultat na 3:2, da bi već u narednom gemu Dejvis, novim oduzetim servisom, došla do izjednačenja – 3:3. Posle ovakvog starta seta, niko nije očekivao da će Amerikanka ostati na tri osvojena gema. U naredna tri gema Srpkinja je napravila brejk u sedmom, pa u devetom gemu i tako rešila drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Jelena Janković će se u osmini finala sastati sa Aljom Tomljanović iz Hrvatske, koja je u drugom kolu savladala Kineskinju Ženg rezultatom 2:1.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti