04/04/14 - 08:33h

WTA Čarlston: Jelena bolja od Hrvatice za četvrtfinale

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Čarlstonu. Srpkinja je u osmini finala savladala Hrvaticu Alju Tomljanović rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:1, nakon jednog sata i 26 minuta igre. Jelena će se u borbi za polufinale sastati sa Kanađankom Eženi Bušar.

J. Janković76
A. Tomljanović51
Jelena Jankovic

Meč je počeo brejkom Jelene Janković, ali je Alja Tomljanović već u drugom gemu uzvratila i došla do izjednačenja – 1:1. Naredno uzbuđenje viđeno je u sedmom gemu kada je Srpkinja opet oduzela servis protivnici, došla do 4:3, a potom i materijalizovala stečenu prednost za velikih 5:3. Međutim, to nije bilo sve u prvom setu. Jelena je u desetom gemu imala čak tri prilike da osvoji prvi set, ali je Hrvatica uspela da se odbrani, napravi brejk i dođe do izjednačenja – 5:5. Kada se razrešenje očekivalo u taj-brejku JJ je već u jedanaestom gemu napravila brejk, a potom i materijalizovala stečenu prednost za konačnih 7:5 u prvom setu.

Ovakav prvi deo igre evidentno je ostavio posledice na Alju Tomljanović. Hrvatska teniserka je drugi set počela sigurnim servisom, ali je to bio jednini gem koji je osvojila u ovom setu. U nastavku je Jelena Janković čak tri puta oduzela servis Alji i to u trećem gemu za 2:1, zatim u petom za 4:1 i konačno u sedmom za krajnjih 6:1 u drugom setu.

Jelena Janković će se u četvrtfinalu sastati sa Kanađankom Eženi Bušar, koja je u osmini finala savladala Venus Vilijams rezultatom 2:1.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti