04/01/15 - 10:27h

WTA Brizbejn: Tomljanovićeva eliminisala Jelenu

Srpska teniserka Jelena Janković loše je započela novu tenisku sezonu. Srpkinja je u prvom kolu WTA turnira u Brizbejnu poražena od Hrvatice Ajle Tomljanović rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:0 nakon jednog sata i 48 minuta tenisa. Alja će se u narednoj rundi sastati sa Elinom Svitolinom.

J. Janković60
A. Tomljanović76
Jelena Jankovic

Jelena je dobro započela meč, napravila brejk u prvom gemu, Hrvatica je uzvratila u drugom, a onda su Srpkinja i Ajla još po jednom razmenile brejkove za novo izjednačenje – 2:2. U nastavku seta, tačnije u devetom gemu, Jelena Janković je ponovo oduzela servis protivnici i kada se očekivalo da matrijalizuje to i osvoji set ona je opet dozvolila brejk, izjednačenje na 5:5, a potom i odlazak u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Ajla Tomljanović i kada JJ nije iskoristila svoju set loptu, Hrvatica je svoju materijalizovala i postavila konačnih 8:6 za osvajanje prvog seta rezultatom 7:6.

Kao što to obično biva u mečevima Jelene Jankvić ona je posle prvog seta koji je trebalo da osvoji a nije u drugom totalno podbacila i nije uspela da osvoji ni gem. Ajla Tomljanović je napravila brejk u prvom, trećem i petom gemu, uspevala da materijalizuje svaki za konačnih i uedljivih 6:0.

Ajla Tomljanović će se u narednom kolu sastati sa Elinom Svitolinom, a boje Srbije će u nastavku braniti Ana Ivanović. Ona je postavljena za drugog nosioca i u prvom kolu je slobodna, dok će joj protivnica u narednoj rundi biti pobednica duela Jarmila Gajdošova (Australija) – Šuai Zang (Kina).

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti