30/12/13 - 09:33h

WTA Brizbejn: Pobeda Jelene Janković na startu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković uspešno je započela novu tenisku sezonu. Jelena je na startu WTA turnira u Brizbejnu savladala Frančesku Skjavone rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6 posle sat i 53 minuta igre.

J. Janković67
F. Skjavone26
Jelena Jankovic

Jelena je sjajno počela meč, napravila brejk u prvom gemu, ali je Frančeska već u narednom uzvratila i došla do izjdnačenja – 1:1. U nastavku prvog seta nije bilo brejkova do petog gema, kada je srpska teniserka došla do novog brejka za 3:2, a potom, materijalizovala prednost za velikih 4:2. U nastavku seta Jelena nije dozvolila protivnici povratak u meč, već je još jednom napravila brejk do kraja seta i osvojila uvodni deo igre rezultatom 6:2.

U drugom setu nije bilo brejkova sve do šestog gema. Tada je prvo Italijanka povela sa 4:2, međutim Srpkinja je već u narednom vratila izgubljeno, a potom izjednačila na 4:4. U nastavku seta nije bilo brejkova, pa je drugi deo morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom” gemu bilo je puno mini-brejkova, Jelena je imala nekoliko meč lopti, ali je uspela da iskoristi onu pri rezultatu 7:6, za konačnih 8:6 u taj-brejku.

U drugom kolu Jelenu čeka Elina Svitolina koja je na startu pobedila Varvaru Lepčenko sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.
Jelena Janković postavljena je za 4. nosioca na turniru koji se igra za nagradni fond od milion i 452.670 dolara.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti