02/01/14 - 10:41h

WTA Brizbejn: JJ bolja od Kerber

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Brizbejnu. Srpkinja je u četvrtfinalu savladala Nemicu Anđelik Kerber rezultatom 2:1, nakon preokreta, po setovima 7:6 (10:8), 6:3, 6:1. Protivnica srpske teniserke u borbi za finale biće pobednica duela Fegele – Azarenka.

J. Janković666
A. Kerber731
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, pa je prvi brejk viđen tek u šestom gemu, kada je Nemica stigla do 4:2, a zatim je već u sledećem Jelena vratila brejk, a potom i izjednačila na 4:4. U sjajnom ritmu JJ je nastavila i u nastavku, te je osvojila i deveti gem, novim brejkom i stgla do 5:4, da bi Kerber već u sledećem uzvratila i došla do 5:5. U daljem toku seta nije bilo brejkova, te je prvi set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bilo je puno preokreta, Anđelik Kerber je imala čak pet set lopti i iskoristila tek poslednji za konačnih 10:8 u taj-brejku prvog seta.

Drugi set bio je daleko mirniji od prvog, a jedini brejk viđen je u šestom gemu kada je Jelena Janković oduzela servis Nemici i stigla do velikih 4:2. U nastavku seta Srpkinja je samo održavala stečenu prednost, te tako došla do izjednačenja u setovima, osvojivši drugi deo igre rezultatom 6:3.

U trećem setu Jelena je nastavila sa dominacijom. Srpkinja je set počela brejkom, potom je u petom gemu još jednom napravila brejk za 4:1, da bi u sedmom gemu još jednim oduzetim servisom Jelena Janković ostvarila pobedu u ovom meču, osvojivši treći set ubedljivim rezultatom 6:1.

Protivnica Jelene Janković u borbi za finale biće pobednica duela Fegele – Azarenka, dok će drugo polufinale činiti Marija Šarapova, koja je ranije savladala Kaju Kanepi rezultatom 2:1 i Serena Vilijmas koja je bila bolja od Dominike Cibulkove – 2:0.

Nagradni fondu turnira u Brizbejnu iznosi milion dolara, od čega će pobednici pripasti 196.670, plus 470 WTA poena.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti