03/01/14 - 10:06h

WTA Brizbejn: Azarenka bolja od Jelene

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale turnira u Brizbejnu, pošto je bolja od nje bila Beloruskinja Viktorija Azarenka. Azarenka je do šeste pobede u deset međusobnih susreta sa Jankovićevom došla rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 6:4, posle dva sata i šest minuta igre.

J. Janković634
V. Azarenka166
Jelena Janković

Jelena je sjajno započela meč, napravila brejk u drugom gemu i povela sa 2:0. Već u sledećem popularna Vika je uzvratila, smanjila na 2:1, ali je to bilo sve od nje u prvom setu. U nastavku prvog dela igre Jelena Janković je još dva puta oduzela servis Viktoriji i stigla do ubedljive pobede od 6:1.

Drugi set počeo je brejkom Beloruskinje, koja je stekla prednost od 2:0, ali je Jelena u sledećem uzvratila i smanjila na 2:1. Međutim, to nije bilo sve, pa je Viktorija Azarenka u četvrtom gemu, novim brejkom stigla do 3:1, a potom i 4:1. U nastavku seta Jelena Janković je uspela da vrati brejk, dodje do 3:4, ali kada je servirala za ijednačenja Beloruskinja je napravila brejk, a potom ga i materijalizovala za konačnih 6:3 u drugom setu.

Treći set bolje je počeo za Azarenku. Beloruskinja je dva puta oduzela servis Jelenu u prvih pet gemova i stigla do velikih 5:1. U nastavku seta Srpkinja je uspela da jednim brejkom smanji na 5:3, a zatim i na 5:4, ali je u desetom gemu Viktorija Azarenka uspela da osvoji treći set rezultatom 6:4 i tako se plasira u finale.

Beloruskinja će se za titulu boriti sa boljom iz susreta između najbolje teniserke sveta Serene Vilijams i Ruskinje Marije Šarapove.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti