11/04/14 - 21:36h

WTA Bogota: JJ nakon dva seta do polufinala

Srpska teniserka Jelena janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Bogoti. Srpkinja je u četvrtfinalnom duelu savladala Laru Aruabarenu iz Španije rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Jelena će se u borbi za finale sastati sa Južnoafrikankom Šanel Šipers.

J. Janković66
L. Aruabarena44
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Jelena Janković u trećem gemu napravila brejk, potom ga i materijalizovala za prednost od 3:1. U nastavku seta Španjolka je uspela da se “vrati” u meč i osvoji tri naredna gema, napravi jedan brejk i dođe do prednosti od 4:3. Posle izjednačenja Srpkinja je još jednom oduzela servis Aruabareni u devetom gemu, stekla prednost od 5:4, a onda potvrdila brejk i osvojila prvi deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk i to u trećem gemu, isto kao i u prvom setu. Jelena Janković je pri rezultatu 1:1, uspela da iskoristi drugu brejk loptu i na taj dođe do brejka, a potom i materijalizuje stečeno, za prednost od 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, Španjolka je pokušavala da se “vrati” u meč, ali bezuspešno, te je Srpkinja i drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U borbi za finale Jelena Janković će se sastati sa Šanel Šipers iz Južne Afrike, koja je danas savladala Španjolku Domingez Lino rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti