22/02/13 - 21:20h

WTA Bogota: Jelena u polufinalu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Bogoti. Jankovićeva je posle sat i 20 minuta igre bila bolja od Rumunke Aleksandre Kadantu sa 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

J. Janković66
A. Kadantu21
Jelena Janković

U prvom setu nije uspela da osvoji nijedan gem na svoj servis, pa je Jelena i pored lošijeg servisa, s obzirom da je Kadantu napravila dva brejka, dobila set sa 6:2.

Rumunka je tokom duela osvojila svega tri gema, ali dva na servis srpske igračice.

U narednom delu je Jelena Janković bila još ubedljivija. Rumunska je dobila prvi gem, a potom je usledila serija Jankovićeve od šest gemova u nizu, pa je posle 81. minuta igre proslavila plasman u polufinale. Rezultat drugog seta bio je 6:1 za našu teniserku.

U borbi za finalni meč Jankovićeva će se sastati sa boljom iz duela između Lare Aruabareno iz Španije i Karin Knap iz Italije.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti