13/04/14 - 19:44h

WTA Bogota: Jelena ostala bez titule

Srpska teniseka Jelena Janković poražena je u finalu WTA turnira u Bogoti. Bolja od naše teniserke bila je Francuskinja Karolin Garsija rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 23 minuta igre.

J. Janković34
K. Garsija66
Jelena Jankovic

Jelena Janković je meč počela brejkom, ali je Francuskinja već u drugom gemu uzvratila i došla do izjednačenja – 1:1. U nastavku seta igralo se gem za gem sve do osmog perioda kada je Karolin Garsija uspela da oduzme servis Srpkinji, stekne prednost od 5:3, a zatim i materijalizuje stečeno i osvoji prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u trećem gemu Karolin Garsija napravila brejk i stekla prednost, koju je već u sledećem gemu povećala – 3:1. Jelena Janković je uspela da osvoji naredna dva gema, napravi brejk u jednom od njih i na taj način dođe do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta, kada se očekivala bolja igra Jelene Janković i osvajanje drugog seta, Francuskinja je odmah u sedmom gemu iskoristila osmu brejk loptu i stekla prednost od 4:3. Srpkinja nije uspela da se vrati u meč nakon toga, te je Garsija osvojila drugi set rezultatom 6:4.

Ovo je 20-godišnjoj Karolin Garsiji prva titula u karijeri, a Jelena Janković za sada ostaje na 13 trofeja.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti