09/06/14 - 15:09h

WTA Birmingem: Kraj za Bojanu u prvom kolu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski sezonu na travi započela je porazom u prvom kolu WTA turnira u Birmingemu. Bolja od srpske igračice bila je Belgijanka Janina Vikmajer, koja je slavila rezultatom 2:0 po setovima 6:4, 6:4 posle sat i 15. minuta igre.

B. Jovanovski44
J. Vikmajer66

Bojana Jovanovski

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je već na startu turnira u Birmingemu. Bojana je na taj način, nastavila sa slabim izdanjima od početka sezone i lošom formom koja je ne napušta.

Ključni detalj prvog seta bio je sedmom gemu, kada Bojana gubi svoj servis i Belgijanka stiže do prednosti od 4:3. Do kraja prvog dela igre, Vikmajer je sačuvala stečenu prednost i trijumfovala u prvom setu rezultatom 6:4.

Drugi set je počeo sa po jednim brejkom na obe strane. U petom gemu, Janina Vikmajer uspeva da iskoristi drugu brejk priliku u gemu i da povede sa 3:2. U nastavku seta, srpska teniserka je pokušavala da se vrati u meč, ali bez uspeha. Belgijanka je i drugi set rešila u svoju korist identičnim rezultatom 6:4 i tako sigurnom igrom obezbedila plasman u narednu rundu takmičenja.

Na turniru u Birmingemu nastupa i Ana Ivanović, koja je postavljena za prvog nosioca.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista