11/06/13 - 17:49h

WTA Birmingem: Dolonc bez trećeg kola

Srpska tensierka Vesna Dolonc nije uspela da se plasira u treće kolo na WTA turniru u Birmingemu. Bolja od Srpkinje bila je nemačka teniserka Mona Bartel rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 7:5. Na turiru u Velikoj Britaniji učestvuje i Bojana Jovanovski.

V. Dolonc565
M. Bartel727
Vesna Dolonc

Nemica je mnogo bolje krenula na startu meča i već u drugom gemu napravila brejk, a potom i povela sa velikih 3:0. U nastavku seta Vesna je pokušavala da se vrati u prvi set i uspela je u sedmom gemu da vrati izgubljeno, a potom i dođe do izjednačenja – 4:4. U nastavku seta igralo se gem za gem, a kada su svi očekivali taj-brejk Mona Bartel je ponovo oduzela servis srpskoj teniserki i osvojila prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu Vesna Dolonc se mnogo bolje snašla i vrlo brzo napravila dva brejka i povela sa velikih 4:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je srpska teniserka osvojila ovaj deo igre rezultatom 6:2.

Treći set opet je bolje počeo za Vesnu. Srpska teniserka prva je napravila brejk za 2:1, ali je Nemica već u narednom gemu vratila izgubljeno – 2:2. Međutim, naredna tri gema pripala su Moni Bartel, te je Nemica opet povela sa velikih 5:2 uz brejk viška. Međutim, ni to nije bio kraj ovog duela. Vesna Dolonc je uspela da vrati izgubljeno, kao i u finišu prvog seta, i dođe do izjednačenja – 5:5. Ali ista sudbina, kao iz uvodnog seta, ponovila se i sada, pošto je pri rezultatu 6:5 za Bartel, nemačka tensierka napravila brejk i opet i ovaj set osvojila rezultatom 7:5.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti