12/06/13 - 14:33h

WTA Birmingem: Bojana u trećoj rundi

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u osminu finala WTA turnira u Birmingemu. Srpkinja je u drugoj rundi salvadala Čehinju Andreu Hlavačkovu rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:4. Bojana će se u borbi za četvrfinale sastati sa Rumunkom Kiresteom.

B. Jovanovski466
A. Hlavačkova614
Bojana Jovanovski

Na početku meča obe teniserke su bile sigurne na servisu, te na startu brejkova nije bilo. Međutim, u sedmom gemu Andrea Hlavačkova je oduzela servis Bojani i uspela je da potom i materijalizuje stečenu prenost – 5:3. U nastavku seta Jovanovski je pokušala da vrati izgubljeno, ali nije uspela, te je Čehinja prvi set rešila u svoju korst rezultatom 6:4.

U drugom setu Srpkinja je snažno klrenula i već u drugom gemu napravila brejk, a zatim i uvećala svoju prednost – 3:0. Čehinja nije više imala šanse, a Bojana Jovanovski je još jednom oduzela servis rivali, te je do izjednačenja došla osvojivši drugi deo igre ubedljivim rezultatom 6:1.

U trećem setu bilo je i najzanimljivije. Prvo je Bojana napravila brejk i povela sa 3:2, međutim, Andrea je već u narednom uzvratila i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta brejkova nije bilo još dva gema, a onda je Jovanovski još jednom oduzela servis svojoj protivnici, a zatim dobrim servis gemom osvojila treći set rezultatom 6:4 i tako se plasirala u četvrtfinale, gde je čeka Rumunka Kirstea.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti