12/06/12 - 22:25h

WTA Birmingem: Bojana stala u prvom kolu

Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Birmingemu, pošto poražena od Mišel Laršer de Brito iz Portugalije sa 3:6, 7:5, 6:4.

Bojana Jovanovski je dobila prvi set, a zatim neočekivano stala protiv 150. teniserke na svetu, koja je u glavni žreb došla iz kvalifikacija.

Bojana je u prvom setu dobro igrala, ali je na polovini drugog seta stala i posle je sve teže išlo. Veliku priliku Bojana je propustila u trećem setu kada je prvi vođstvu Portugalke od 5:4 imala dve brejk šanse. Međutim, nije ih iskoristila i to joj se obilo o glavu.

To je srpskoj teniserki 17. poraz u 2012. godini a uz to Bojana ima i 14 trijumfa. Na turniru u Birmingemu, koji se igra za nagradni fond od 220.000 dolara, nastupa i Jelena Janković.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Vesti