22/05/21 - 14:18h

WTA BEOGRAD: Badosa i Konjuh za titulu

Na WTA turniru u Beogradu za šampionski pehar boriće se Španjolka Paula Badosa i Ana Konjuh iz Hrvatske.

Badosa, četvrta favoritkinja, u polufinalu je savladala Viktoriju Tomovu iz Bugarske.

u duelu koji je trajao 65 minuta, 44. teniserka sveta slavila je sa rutinskih 6:1, 6:2. Ona je napravila ukupno pet brejkova, a Tomova je uspela da jednom ribrejkuje.

Konjuh je do finalnog meča došla pobedom nad Marijom Kamilom Osorio Serano iz Kolumbije.

Nakon nešto više od dva sata igre, Hrvatica je bila bolja u dva taj brejka – 8:6, 7:4.

U oba seta i jedna i druga su napravile po dva brejka. U prvom produžetku Kolumbijka je imala set loptu pri rezultatu od 6:5, ali je Konjuh uspela da preokrene, a zatim iskoristu svoju šansu. U drugom taj-brejku Ana je realizovala prvu meč loptu.

Teme:   Ana Konjuh, Teniserke, Turniri, Vesti