23/07/14 - 14:22h

WTA Baku: Poraz Vesne Dolonc u drugoj rundi!

Srpska teniserka Vesna Dolonc nije uspela da se plasira u treće kolo WTA turnira u Bakuu, pošto je u meču druge runde poražena od Izraelke Šahar Per sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 3:6 posle nešto više od dva časa igre.

V. Dolonc623
Š. Per366

Vesna Dolonc

Vesna Dolonc nije uspela da se pridruži još jednoj srpskoj predstavnici u Azrebejdžanu, Bojani Jovanovski, u trećem kolu, pošto je posle velike borbe pretrpela poraz od iskusne Izraelke Šahar Per, uprkos tome što je imala vođstvo u setovima.

Dolonc je slabo počela meč, ali je uspela da preokrene posle zaostatka od 3:1, veže pet gemova u nizu i osvoji prvi set.

U nastavku je poklekla, protivnica je to iskoristila i preuzela inicijativu. Tako je izgradila i prednost od 4:1, koju nije ispustila do kraja seta, pa je na red došao odlučujući, treći set.

U odlučujućem setu Vesna Dolonc je uspela da prebrodi prvi problem, od 1:3 je stigla do izjednačenja, ali kada je Per stigla do nove prednosti, od 5:3, povratka nije bilo.

U četvrtfinalu izraelsku teniserku čeka pobednica meča u kojoj se prvi nosilac, Sorana Kirstea iz Rumunije, sastaje sa Švajcarkinjom Stefani Fogel.

Teme:   Rang Lista, Teniserke, Vesna Dolonc, Vesti, WTA Rang Lista