25/02/14 - 10:38h

WTA Akapulko: Bojana u drugom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Akapulku. Srpkinja je u uvodnom meču savladala Amerikanku Alisu Blek Tornado rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5. Bojana će se u narednom meču sastati sa Marinom Eraković.

B. Jovanovski67
A. Blek Tornado45
Bojana Jovanovski

Amerikanka je bolje počela duel i već na startu, u drugom gemu, napravila brejk za prednost od 2:0. Međutim, već u narednom gemu Bojana je uzvratila brejkom, ali je Tornado Blek još jednim otišla na 3:1, da bi u petom Srpkinja uzvratila, a potom i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku meča Bojana Jovanovski je još jednim brejkom, za 4:3 stekla prednost koju je održavala do konačnih 6:4 u prvom setu za našu teniserku.

U prvom gemu drugog seta Bojana Jovanovski je oduzela servis svojoj rivalki, ali je već u drugom Amerikanka uzvratila istom merom i došla do izjednačenja – 1:1. U nastavku seta igralo se gem za gem sve do sedmog gema, kada je Srpkinja novim brejkom stekla prednost od 4:3, ali nije “slomila” rivalku, te je Tornado uspela da se vrati i u desetom gemu brejkom stigne do izjednačenja – 5:5. Kada se očekivao taj-brejk Bojana je uspela da u jedanaestom gemu ponovo oduzme servis Alisi, a potom osvoji drugi set rezultatom 7:5.

Bojana Jovanovski će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Marinom Eraković.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti