08/03/24 - 11:11h

IV: Voznjacki u drugom kolu,Osaka ubedljiva, kraj za Venus i Pliškovu

Karolina Voznjacki plasirala se u drugo kolo Indijan Velsa.

Nekadašnja prva teniserka sveta bila je bolja od Lin Žu nakon skoro dva sata igre rezultatom 7:6 (6), 6:1.

U prvom setu obe su napravile po dva brejka. Karolina je ispustila set loptu, da je igrao produćetak u kojem je iz trećeg pokušaja rešila ovaj deo meča u svoju korist.

Drugi set dobila je rutinski, uz tri brejka prednosti.

Naredna rivalka biće joj Hrvatica Dona vekić.

Karolina je Indijan Vels osvojila jednom, 2011. godine, a još dva puta stigla je do finala.

Ubedljivu pobedu zabeležila je Naomi Osaka, četvorostruka grend slem šampionka, koja je posle 70 minuta nadigrala Saru Erani sa 6:3, 6:1.

Dva puta u prvom setu vraćala je brejk rivalke, da bi u osmom gemu došla do brejka kojim je dobila set. U drugom setu tri puta je oduzela servis Italijanki.

Za plasman u treće kolo Japanka će se boriti sa Ljudmilom Samsonovom.

Sa turnira je ispala domaća igračica Venus Vilijams.

Nju je savladala Japanka Nao Hibino i to posle preokreta – 2:6, 6:3, 6:0.

U prvom setu u dva navrata su razmenile brejkove, da bi Amerikanka u drugom delu seta dva još dva puta oduzela servis protivnici i povela sa 1:0.

Međutim, u nastavku duela više nijednom nije došla do brejka, dok joj je Hibino oduzela još ukupno set servisa i plasirala se u drugo kolo gde je očekuje susret sa Veronikom Kudermetovom.

A još jedna bivša prva igračica sveta završila je takmičenje u tri seta – Karolina Pliškova poražena je od Ane Blinkove sa 6:1, 2:6, 6:4.

U prvom setu Blinkova je slavila uz dva brejka prednosti., a na isti način Čehinja je odgovorila u drugom setu.

Na startu odličujućeg seta Ana je napravila brejk koji je Pliškova odmah vratila. U petom gemu Blinkova je došla do novog brejka kojim je i prelomila meč u svoju korist.

Nju sada očekuje duel sa petom favoritkinjom Džesikom Pegulom.

Teme:   Karolina Pliškova, Karolina Voznjacki, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Venus Vilijams, Vesti