21/10/14 - 17:48h

Voznijacki slavila protiv Šarapove posle maratona! (WTA Singapur)

Danska teniserka Karolina Voznijacki zabeležila je pobedu u prvom meču “bele” grupe završnog turnira u Singapuru. Ona je savladala Mariju Šarapovu, rezultatom 7:6, 6:7, 6:2 posle više od tri sata i 13. minuta velike borbe.

K. Voznijacki766
M. Šarapova672

Caroline-Wozniacki-US-Open-2014-img22635_668

Karolina je bolje počela duel i povela sa 3:0, uz brejk prednosti. Šarapova je uzvratila i vezala tri gema za 3:3. Teniserke su razmenile još dva brejka, da bi maratonski set na kraju bio rešen u taj-brejku. Ruskinja je imala prednost od 4:2, ali je posle toga potpuno stala, što je Dankinja iskoristila i sa pet vezanih poena praktično ukrala prvi set Šarapovoj.

Voznijacki je na krilima osvojenog prvog seta sjajno otvorila i drugi set i povela sa 2:0. Ruskinja je uspela da vrati rezultatsku ravnotežu. Teniserke su ponovo razmenile po jedan brejk, a epilog drugog seta je bio identičan kao i prvog – igrao se taj-brejk. Ruskinja je ovaj put bolje odigrala ključne poene i izjednačila rezultat u setovima.

Treći set počeo je kao i prethodna dva – brejkom danske teniserke. Šarapova je ponovo uspela da se vrati u set, ali nije uspela da osvoji više od dva gema, pa je danska teniserka slavila vrednu pobedu.

Šarapova je meč završila sa čak 15 duplis servis grešaka, što ju je na kraju koštalo pobede.

Drugi meč u ovoj grupi igraju Petra Kvitova i Agnješka Radvanjska.