02/07/24 - 17:58h

VIMBLDON: Zverev rutinski, Rubljova šokirao debitant na grend slemovima!

Četvrti teniser sveta Aleksandar Zverev sigurno je startovao na trećem grend slemu sezone.

Nemac je posle skoro dva sata igre bio bolji od Roberta Karbaljesa Baene rezultatom 6:2, 6:4, 6:2.

Prvi i treći set seta dobio je uz po dva brejka prednosti, dok je u drugom setu jednom došao do brejka. Njegov rival jedine brejk šanse imao je u trećem setu, ali nije realizovao nijednu od pet brejk lopti.

U drugoj rundi Saša će igrati sa pobendik susreta između Amerikanca Markosa Girona i dobitnika specijalne pozivnice, domaćeg tenisera Henrija Serla.

Iznenađenje dana, drugo po redu (nakon eliminacije Markete Vondrušova) priredio je 122. teniser sveta Francisko Komesana iz Argentine.

Debitant na grend slemovima je eliminisao šestog na planeti, Andreja Rubljova posle odigrana četiri seta – 6:4, 5:7, 6:2, 7:6 (5)!

Prvi set Komesana je dobio uz brejk prednosti.

Probudio je Rus u drugom setu, došao do prve brejk lopte i realizovao je za prednost od 2:0. Međutim, tri gema kasnije Francisko ribrejkuje. U 10. gemu Rubljov je ispustio tri brejk/set lopte. Dva gema potom ispušta još dve set šanse, nakon čega konačno završava set u svoju korist.

Nije ovo dalo krila Rubljovu da izbori preokret, pa treći set ponovo prolazi bez njegovih brejk šansi, dok mu je Argentinac dva puta oduzeo servis i ponovo došao do vođstva.

Ponovo je bolje zaigrao Andrej u četvrtom setu, imao je i set loptu. Nije je realizovao, a pošto je set prošao bez brejkova, završen je u produžetku u kojem je Komesana prvom meč loptom stigao do ove velike pobede.

Njegov naredni rival biće Adam Volton koji je eliminisao Federika Koriju.

Sedmi teniser ATP liste Hubert Hurkač nadigrao je Radua Albota posle preokreta – 5:7, 6:4, 6.3, 6:4, a u narednog rundi sastaće se sa Arturom Fisom ili Dominik Strikerom.