26/06/13 - 15:01h

Vimbldon: Viktor u trećem kolu

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Velike Britanije. Viktor je u drugom kolu savladao Rusa Andreja Kuznjecova rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:4. Njegov naredni protivnik biće pobednik meča Pospil – Južni.

V. Troicki666
A. Kuznjecov434
Viktor Troicki

Meč je počeo sigurno za oba tenisera, tako da je meč u gotovo celom prvom setu bio izjendačen. Viktor Troicki je uspeo, kada su svi očekivali taj-brejk, pri rezultatu 5:4, da napravi brejk i dobije prvi deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu Viktor je sjajno počeo i već na startu napravio brejk i poveo sa velikih 3:0. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Troicki je drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Treći set krenuo je dobro za srpskog tenisera. Viktor je pri rezultatu 1:1 napravio brejk, ali je Kuznjecov već u naredom uzvratio i došao do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta igrelo se gem za gem, a Troicki je uspeo da pri rezultatu 4:4 napravi brejk , a potom i materijalizuje stečenu prendost za konačnih 6:4 u trećem setu.

Teme:   Drugo Kolo, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon